26.12.2022 група №14 факультатив
Тема уроку: Поняття випадкової події
1. Опрацюйте відеоурок
https://www.youtube.com/watch?v=_zvXQguDNo4
2. Повторіть теорію
Випадковий дослід — це дослід (експеримент, спостереження, випробування), результат якого залежить від випадку і який можна повторювати багато разів в одних і тих самих умовах.
До випадкових дослідів можна віднести: підкидання монети чи кубика, купівлю лотерейного білета, стрільбу у мішень тощо. Результатом випадкового досліду є випадкова подія.
Випадкова подія — це подія, яка в одних і тих самих умовах може відбутися, а може і не відбутися.
Прикладами випадкових подій є «випадіння шістки при підкидання грального кубика», «випадання герба при підкиданні монети», «виграти 100 грн. при купівлі лотерейного квитка» тощо.
Події «при нагріванні води до 100°, вона кипить», «при нагріванні дроту його довжина збільшується» є закономірними, тому їх не можна називати випадковими.
Випадкові події, як правило, позначають великими латинськими літерами: А, В, С, D,...
3. Розберіть задачі
Часто в задачах на підрахунок ймовірностей використовують формули комбінаторики. Розглянемо приклади.
Приклад 1. На картках записані натуральні числа: від 1 до 15. Навмання вибирають дві з них. Яка ймовірність того, що сума чисел, записаних на цих картках дорівнює 10?
Розв’язання. Кількість всіх можливих випадків — це кількість способів, якими можна (без врахування порядку) вибрати дві картки з п’ятнадцяти. Отже, n = С2 15 = 105. Нас влаштовують такі набори (1;9), (2;8), (3;7), (4;6). Отже,
Приклад 2. В ящику 7 білих і 3 чорні кульки. Навмання вибирають три з них. Яка ймовірність того, що 1) всі вони білі; 2) дві з них — білі, а одна — чорна?
Розв’язання. Для обох задач n = С3 10= 120 — кількість всіх можливих випадків.
1) Вибрати три білі кульки можна С3 7 способами. Отже m = С3 7 = 35;
2) Вибрати дві білі кульки можна С2 7 способами і після кожного такого вибору вибрати чорну кульку можна С1 3 способами. За правилом добутку
Немає коментарів:
Дописати коментар